×

Ostrzeżenie

JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/users/stalowowolski/public_html/stalowowolski.pl/images/fotorelacje/wedkarze.
×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/fotorelacje/wedkarze

W Zaklikowie wędkowali na pożegnanie wakacji

14. 09. 04

23 młodych wędkarzy zmierzyło się w zorganizowanych 30 sierpnia w Zaklikowie zawodach dla dzieci i młodzieży "Wakacje z wędką". Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.

23 młodych wędkarzy zmierzyło się w zorganizowanych 30 sierpnia w Zaklikowie zawodach dla dzieci i młodzieży "Wakacje z wędką". Fundatorem nagród było Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.

Organizatorem konkursu było Koło Wędkarskie nr 10 PZW w Zaklikowie. Zrzeszeni w nim wędkarze co roku – na zakończenie wakacji, organizują tę imprezę z myślą o najmłodszych. I co roku, wspiera ich w tym działaniu stalowowolskie Starostwo Powiatowe. – Bo te zawody to po prostu dobry pomysł. Dla dzieciaków to okazja do fajnej zabawy na świeżym powietrzu. Powiat Stalowowolski chętnie wspiera inicjatywy o charakterze prozdrowotnym i proekologicznym - mówi Mariusz Sołtys, wicestarosta stalowowolski, który wręczał nagrody uczestnikom "Wakacji z wędką”.

Najliczniej obsadzoną w zawodach była kategoria chłopców w przedziale wiekowym 11-16 lat. Rywalizowało w niej aż 13 zawodników. Ostatecznie najlepszym wędkarzem w tej grupie został Damian Lipiński z Zaklikowa. Drugie miejsce w tej kategorii przypadło Jarosławowi Spasiukowi (Zaklików), a miejsce trzecie – Tomaszowi Nawrockiemu (Kolonia Łysaków).

W kategorii chłopców do lat 10 pierwsze miejsce na podium zajął Jarosław Nawrocki (Kolonia Łysaków), drugie – Mateusz Nawrocki (Kolonia Łysaków), a trzecie – Igor Kowalczyk (Stalowa Wola). Na stanowiskach wędkarskich nie zabrakło oczywiście i dziewcząt. Wśród nich najlepsza okazała się – podobnie jak w roku ubiegłym - Aneta Janiszewska z Zaklikowa. Drugie miejsce przypadło Sylwii Nawrockiej (Kolonia Łysaków), a trzecie Agnieszce Czepiel (Rzeczyca Długa).

Na zawodników którzy stanęli na podium, czekały nagrody rzeczowe. Ale żaden z uczestników zawodów nie odszedł z pustymi rękami – na każdego młodego wędkarza czekał pamiątkowy medal oraz słodycze.

Warto dodać, że największą rybą w całych zawodach był 27-centymetrowy lin, złapany przez Damiana Lipińskiego. Sędzią głównym zawodów był prezes Koła Nr 10 PZW w Zaklikowie Andrzej Słapczyński.

{gallery}wedkarze{/gallery}