400 zawodników wzięło udział w biegu „II Stalowa Dycha”

21-letni Szymon Kulka – młodzieżowy mistrz Polski w biegu na 10 km i mistrz Europy w biegach przełajowych juniorów, zwyciężył w biegu na 10 km „II Stalowa Dycha” organizowanym przez Powiat Stalowowolski, Stalowowolski Klub Biegacza i Instytut Studiów Wschodnich. Do mety dotarł w 29 minut i 50 sekund. Najlepszą kobietą okazała się Aleksandra Jakubczak – wicemistrzyni Polski w biegu na 10 km. W Stalowej Woli dystans ten pokonała w 35 minut i 15 sekund.

Starosta Stalowowolski Robert Fila ukończył „Dychę” z czasem 36 minut 13 sekund – uplasował się na miejscu 20. Najstarszym zawodnikiem okazał się 83-letni Zbigniew Paszkiewicz – wbiegł na metę jako ostatni, ale otrzymał gromkie brawa. W biegu startowała też 76-letnia Zofia Turosz – legenda polonijnego biegania, wielokrotna zdobywczyni tytułów mistrzyni Stanów Zjednoczonych, Stanu Connecticut, Europy oraz Polski. Kadrę nauczycieli reprezentował Dariusz Bańka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Stalowej Woli. Z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 startował uczeń Michał Wieczorek.

„II Stalowa Dycha” była międzynarodowa. Startowali w niej zawodnicy z Ukrainy, Hiszpanii czy Wenezueli. W klasyfikacji ogólnej, oprócz Szymona Kulki i Sergii Rybaka (II miejsce w klasyfikacji ogólnej, IKB Rudnik) na podium stanęli reprezentanci Ukrainy. Przed biegiem głównym wystartował Bieg Rodzinny i Nadziei Olimpijskich. Klasyfikacja ogólna dostępna na stronie: http://www.stalowadycha.pl/

Zawodnicy biegu głównego oraz rodzinnego wzięli udział w losowaniu nagród. Jedną z nich była 3-jazda próbna samochodem Toyota Aygo.

 

Sponsorzy główni biegu:

– Powiat Stalowowolski

– Gmina Stalowa Wola

Sponsorzy:

– Stalowowolski Klub Biegacza

– Sklep Sportowy Maraton w Stalowej Woli

– Toyota i Salon Sacar Stalowa Wola

Samko – autoryzowany dealer firm OPEL i CHEVROLET 

– Przedsiębiorstwo Handlowe „Lech”

– PSS Społem

– MASTAL Sp. z o.o.

– Klub NNN w Stalowej Woli

– Firma IMPACT

– Apteka PANAX

– Salon Firan Markizeta

– Klub Fitness Fabryka Zdrowia

– Telewizja Kablowa Stella

– Firma Handlowo-Usługowa Magi

– PSB Mrówka w Stalowej Woli

– Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli

– Przewodniczący Rady Miejskiej w Stalowej Woli