Zapraszamy na I Forum Pszczelarskie

Już w najbliższy piątek – 22 sierpnia, w stalowowolskiej Bibliotece Międzyuczelnianej odbędzie się I Forum Pszczelarskie, pt. „Stalowa pszczoła nie istnieje”. Przedsięwzięcie jest poświęcone ochronie pszczół, a jego organizatorem jest Powiat Stalowowolski.

To przygotowywane przez Starostwo Powiatowe przedsięwzięcie, będzie wspierane merytorycznie  przez szereg instytucji: Powiatowego Lekarza Weterynarii w Stalowej Woli, Inspektorat Wojewódzki Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Rzeszowie, a także Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Z wykładami wystąpią również naukowcy z Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach. – To będzie pierwsze tego typu wydarzenie w Stalowej Woli. Myślę, że zainteresuje nie tylko naszych pszczelarzy, ale również ich kolegów po fachu z całego regionu. Zaplanowaliśmy nie tylko wykłady na temat chorób pszczół, ale również poświęcone m.in. prawnym aspektom funkcjonowania pasiek. Będzie dużo cennych informacji dla pszczelarzy i właścicieli pasiek – obiecuje Grzegorz Janiec, naczelnik Wydziału Architektoniczno-Budowlanego i Środowiska w stalowowolskim Starostwie Powiatowym, który odpowiada za organizację konferencji.

Pszczelarzy oraz rolników chcących wziąć udział w I Forum Pszczelarskim, prosimy – ze względów organizacyjnych, o wcześniejszą rejestrację. Można jej dokonać kontaktując się z pracownikami Starostwa Powiatowego w Stalowej Woli: Hubertem Karwanem – tel. 015 643-36-00, e-mail: h.karwan@stalowowolski.pl oraz Grzegorzem Jańcem – tel. 015 643-36-50, e-mail:

Nie ukrywamy jednak, że to wydarzenie nie jest adresowane wyłącznie do pszczelarzy. Do uczestnictwa w nim zachęcamy również zwykłych mieszkańców. Oni nie muszą się już rejestrować. – Konferencji będą towarzyszył kiermasz i stoiska promocyjne, gdzie będzie można skosztować i zakupić różnego rodzaju miody. Będą to nektary najwyższej jakości z naszych polskich pasiek, a nie miody o niepewnym składzie i pochodzeniu, jakich niestety jest coraz więcej w sklepach – mówi naczelnik Janiec.

projekt_stalowa_pszczola_plakat