Mali reporterzy przepytywali wicestarostę

Po sukcesie ubiegłorocznych warsztatów fotograficznych, w tym roku podczas wakacji zorganizowaliśmy w sołectwie Chłopska Wola warsztaty reportersko-dziennikarskie w ramach projektu “Mali reporterzy na dużym ekranie” – mówi Krzysztof Skrzypek, który jest odpowiedzialny za cały projekt.

Uczestnikami warsztatów jest młodzież szkolna z Chłopskiej Woli i Jastkowic (12 osób) w wieku 9 – 15 lat. W ramach warsztatów uczestnicy przeprowadzają wywiady i sondy uliczne, podczas których pytają gości o ich wspomnienia z wydarzeń z roku 1989, a także o mniej poważne rzeczy, m. in. o życzenia do złotej rybki, czy ulubioną bajkę z dzieciństwa. – W ramach projektu poruszana jest tematyka roku 1989, gdyż chcemy przybliżyć młodzieży głośne w tym roku hasło “25 lat wolności”. Nagrane rozmowy i wywiady zostaną zaprezentowane na placu zabaw w Chłopskiej Woli podczas “Spotkań z bajką i filmem pod gwiazdami”, które także organizujemy w wakacje w naszym sołectwie – tłumaczy Krzysztof Skrzypek.

Mali reporterzy odbyli wizyty w redakcjach Tygodnika Nadwiślańskiego i Radia Leliwy, mieli też okazję sprawdzić swoje reporterskie umiejętności i przeprowadzili wywiady z Tadeuszem Bąkiem – wójtem Gminy Pysznica oraz Mariuszem Sołtysem – wicestarostą Powiatu Stalowowolskiego. – Całe szczęście, że ci reporterzy nie chcieli rozmawiać o polityce. Dzisiaj to rzadkość – śmieje się wicestarosta Sołtys. I dodaje, że podczas rozmowy był niemniej zestresowany od przepytujących go dzieci. – Dzieci są bystrymi i zaskakująco wnikliwymi rozmówcami. Przepytały mnie dokładnie z mojej młodości, a także z mojej działalności w samorządzie powiatowym – mówi wicestarosta.

Grupa odwiedziła również siedzibę Fundacji Fundusz Lokalny SMK, lokalnego operatora programu Działaj Lokalnie, gdzie mali reporterzy przeprowadzili wywiad z prezesem fundacji Stanisławem Baską.

Projekt “Mali reporterzy na dużym ekranie” realizowany jest przez Radę sołecką sołectwa Chłopska Wola i został dofinansowany ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce” oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Zbydniowie, środków gminy Pysznica i środków funduszu sołeckiego sołectwa Chłopska Wola.”

DSC_0014-001