Nowe wozy dla strażaków ochotników

Ochotnicza Straż Pożarna w Stalowej Woli dzięki finansowemu wsparciu Miasta Stalowej Woli, Powiatu Stalowowolskiego, dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i WORD w Tarnobrzegu, za kwotę 190 tysięcy złotych, zakupiła lekki samochód ratowniczo – gaśniczy. To oznacza, że strażacy – ochotnicy ze Stalowej Woli, którzy specjalizują się w ratownictwie wodnym, będą mogli wyjeżdżać m. in. do małych pożarów.

Nowy samochód wyposażony jest w sprzęt ratowniczo – gaśniczy, 300 – litrowy zbiornik na wodę, ale także w piły do cięcia betonu, noktowizor czy sprzęt do ratownictwa wodnego.

Dodatkowo Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Stalowej Woli w tym roku zakupiła namiot pneumatyczny niezbędny podczas różnych akcji ratunkowych np. z udziałem ofiar wypadków.

Podczas uroczystego przekazania i poświęcenia nowego sprzętu starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny pochwalił działania stalowowolskiej jednostki OSP – choć ta jednostka krótko działa na naszym terenie, to zdążyła już wziąć udział w wielu akacjach, jest zasłużona i należy do elit naszych ochotniczych straży pożarnych. Straże pożarne w powiecie stalowowolskim to nasza chluba, jesteśmy dumni z gotowości bojowej i postawy strażaków.

Nowy lekki samochód ratowniczo-gaśniczy trafił także do strażaków z OSP w Kotowej Woli. Jego koszt to ok. 130 tysięcy złotych, zakup możliwy był dzięki dofinansowaniu z Gminy Zaleszany, z budżetu Powiatu Stalowowolskiego w wysokości 30 tysięcy złotych, wsparciu finansowemu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i oddziału wojewódzkiego Związku OSP RP.

Jednostka OSP z Kotowej Woli otrzymała także średni samochód ratowniczo – gaśniczy.