Powiat Stalowowolski najlepszy w województwie!

To już XVI edycja konkursu organizowanego przez Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie” oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego i Wojewody Podkarpackiego.

„Podkarpacka Nagroda Samorządowa” przyznawana jest przez jury najbardziej aktywnym gminom, miastom i powiatom. W tym roku kapituła konkursowa oceniała rok 2015 i plany na 2016 rok.

W konkursie z powiatów nominacje do nagrody głównej otrzymały: powiat dębicki, rzeszowski oraz stalowowolski. Decyzją komisji konkursowej główną nagrodę – Statuetkę Podkarpackiej Nagrody Samorządowej otrzymał Starosta Stalowowolski – Janusz Zarzeczny – „Tytuł najlepszego powiatu w województwie podkarpackim to dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie, ale i zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz naszej społeczności. Cieszymy się, że nasza praca i starania zostały zauważone i docenione”.

Uroczysta gala odbyła się w piątek 3 czerwca w Rzeszowie. Dzień Samorządu Terytorialnego był także okazją do uhonorowania najzdolniejszej młodzieży z całego województwa podkarpackiego. Z powiatu stalowowolskiego nagrodę otrzymał Michał Zając z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Stalowej Woli.

{gallery}nagroda{/gallery}