Nowoczesna linia diagnostyczna w stalowowolskim PKS

– Mieszkańcy jeżdżą coraz nowocześniejszymi samochodami, więc postanowiliśmy zainwestować w nowoczesny sprzęt do ich diagnostyki. I dlatego wyposażyliśmy naszą stację w linię do badań technicznych Uniline Quantum 3, renomowanej polskiej firmy Unimetal. To bardzo profesjonalny zestaw, nagrodzony złotym medalem podczas Międzynarodowych Targów Techniki Motoryzacyjnej w 2016 roku. Modernizacja stacji diagnostycznej kosztowała nas 168 tysięcy złotych – mówi Tadeusz Bąk, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej S.A.

Linia diagnostyczna UNILINE QUANTUM trzeciej generacji to komputerowo zintegrowana i funkcjonalna ścieżka diagnostyczna do badania wstępnej oceny ustawienia kół – tzw. zbieżności, zawieszenia i układu kierowniczego, stanu technicznego amortyzatorów oraz różnych rodzajów układów hamulcowych pojazdów wszystkich typów, w tym osobowych, dostawczych, ciężarowych, autobusów, ciągników rolniczych, przyczep, naczep, motorowerów i motocykli. Ważną funkcją tej linii jest badanie pojazdów z napędem 4×4. – Oprogramowanie nowej linii pozwala na aktualizację oprogramowania poprzez łączenie się online z serwisem. Dlatego też w przypadku zmiany przepisów i wprowadzenia nowych wymagań możemy bardzo szybko dostosować oprogramowanie do ewentualnych zmian. Program ten daje też możliwość archiwizacji danych, przez co klient przyjeżdżając do nas na badania może porównać sobie obecny stan technicznych z rokiem ubiegłym. Dodatkowym udogodnieniem dla kierowców jest również oszczędność czasu, ponieważ samo badanie na nowej linii trwa krócej, niż na tej, którą tu mieliśmy poprzednio – mówi Dariusz Wojtanowicz, kierownik Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów RST001.

Należąca do PKS stacja działa już od 20 lat. W ostatnich latach diagnozowanych jest tu średnio 5 tysięcy pojazdów rocznie. Właścicielem Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej S.A. w Stalowej Woli jest Powiat Stalowowolski. Samorząd przejął bezpłatnie akcje przedsiębiorstwa od Ministerstwa Skarbu w 2010 roku.