Szpital otrzymał dotację na nową karetkę

– Mam dzisiaj przyjemność przekazać dotację w wysokości 400 tys. zł z przeznaczeniem na zakup karetki w ramach ogólnopolskiego programu wymiany ambulansów, którego inicjatorem jest premier Mateusz Morawiecki. W sumie rząd przeznaczył kwotę 80 mln zł na zakup 200 ambulansów. Wiemy, że w wielu szpitalach jeżdżą wyeksploatowane karetki z dużymi przebiegami, a nasze działania mają pomóc odświeżyć tę flotę w skali całego kraju. To ważne, bo chodzi przecież o bezpieczeństwo pacjentów transportowanych do szpitali, a także towarzyszących im lekarzy i ratowników medycznych. Jesteśmy w stanie realizować takie programy jak ten, ponieważ rząd przeznacza coraz więcej środków na świadczenia zdrowotne – mówiła wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko podczas konferencji prasowej, zorganizowanej w dniu 3 września w stalowowolskim Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym.

Jak dodała, stalowowolską lecznicę odwiedza już kolejny raz w ostatnim czasie. – I zawsze przyjeżdżam tu z przyjemnością. Muszę powiedzieć, że stalowowolski szpital ma ogromne wsparcie w osobie posła z waszego terenu i wiceministra infrastruktury Rafała Webera, który na bieżąco przekazuje ministrowi zdrowia wszystkie potrzeby i problemy tej placówki – mówiła wiceminister zdrowia.

Wiceminister infrastruktury Rafał Weber był obecny na konferencji i wywołany „do tablicy” przyznał, że oczekiwania społeczne wobec jakości leczenia są bardzo duże. – Dlatego wspólnymi siłami dążymy do tego, aby warunki opieki medycznej były jak najlepsze. Dziękujemy pani minister za kolejną wizytę i kolejne środki wsparcia. Dzięki zaangażowaniu środków rządowych, a także ogromnemu wsparciu samorządów, zwłaszcza Powiatu Stalowowolskiego, nasz szpital przeżywa intensywny rozwój. Pragnę przypomnieć, że w ostatnich latach na inwestycje w nim przeznaczono aż 65 mln zł. To niebywała kwota. Powstał między innymi nowy blok operacyjny, zmodernizowano Szpitalny Oddział Ratunkowy oraz wybudowano lądowisko dla helikopterów. Jeszcze niedawno padały pytania, czy jest ono potrzebne. W ostatnich tygodniach widzimy jak bardzo, obserwując lądujące co kilka dni śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dlatego dziękuję staroście oraz Radzie Powiatu za odważne inwestycje realizowane w naszym szpitalu – mówił stalowowolski poseł i wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Z 200 pojazdów, jakie w ramach ogólnopolskiego programu wymiany ambulansów trafią do szpitali na terenie całej Polski, 12 będzie jeździło na Podkarpaciu. Trafią on m.in. do Niska, Kolbuszowej, Nowej Dęby, no i oczywiście do Stalowej Woli. – To będzie 4 nowa karetka kupiona w ostatnich latach dla naszego szpitala, a druga ze środków przekazanych przez rząd. Pozostałe 2 zostało zakupione za środki przekazane przez samorządy gminne z terenu powiatu stalowowolskiego. To ważna pomoc dla nas, potrzebujemy tego ambulansu – mówił starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.