Nowa karetka w Szpitalu Powiatowym

Nowiutki Renault Master zasilił szpitalną flotę w listopadzie. To jeden z 200 pojazdów sfinansowanych przez rząd w ramach ogólnopolskiego programu wymiany ambulansów. Przypomnijmy, że dotację w kwocie 400 tys. zł na jego zakup przekazała we wrześniu wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko. – Wiemy, że w wielu szpitalach jeżdżą wyeksploatowane karetki z dużymi przebiegami, a nasze działania mają pomóc odświeżyć tę flotę w skali całego kraju. To ważne, bo chodzi przecież o bezpieczeństwo pacjentów transportowanych do szpitali, a także towarzyszących im lekarzy i ratowników medycznych – mówiła podczas zorganizowanej wtedy konferencji prasowej.

Karetka dla Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli jest jedną z 12, jakie w ramach opisywanego programu trafiły do lecznic na terenie Podkarpacia. Warto zaznaczyć, że kwotę 20 tys. zł, a 13 tys. zł szpital dołożył z własnych środków na wyposażenie jej w niezbędny sprzęt dołożyła Gmina Stalowa Wola. – Ten ambulans był nam bardzo potrzebny, tym bardziej, że jedna z naszych najnowszych karetek dokładnie rok temu uległa wypadkowi. To 4 tego typu pojazd kupiony w ostatnich latach dla naszego szpitala, a drugi ze środków przekazanych przez rząd. Pozostałe 2 karetki zostały zakupione za środki przekazane przez samorządy gminne z terenu powiatu stalowowolskiego. To cenna pomoc dla szpitala – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Obecnie stalowowolski szpital posiada 4 karetki: 1 karetkę typu „S” (specjalistyczna) oraz 3 karetki typu „P” (podstawowa). Nowy ambulans zastąpi obecną „eskę”, natomiast „stara eska” zastąpi mocno wyeksploatowaną karetkę typu „P”.