Będzie zmiana na stanowisku dyrektora szpitala

Wypowiedzenie zostało złożone przez Edwarda Surmacza w dniu 27 kwietnia 2020 roku. Jeszcze tego samego dnia, odbyło się posiedzenie Zarządu Powiatu Stalowowolskiego, na którym zapadła decyzja, aby zwolnić go z obowiązku świadczenia pracy podczas 3-miesięcznego okresu wypowiedzenia.

Zarząd Powiatu na czele ze starostą Januszem Zarzecznym, podjął również uchwałę, aby miejsce Surmacza – jako pełniący obowiązki dyrektora, zajął Andrzej Komsa – dotychczasowy wicedyrektor ds. lecznictwa.

– To odpowiednia osoba. Pracuje w naszym szpitalu od wielu lat, doskonale zna kadrę oraz możliwości tej placówki i realia, w jakich ona funkcjonuje. Przypomnę, że znajdujemy się w wyjątkowo trudnym okresie – trwa walka z pandemią, więc funkcjonowanie szpitala jest jeszcze bardziej skomplikowane, niż zwykle. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby szpital był okrętem bez kapitana. Jestem przekonany, że Andrzej Komsa sprawdzi się w tej roli – mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Andrzej Komsa jest zawodowo związany ze stalowowolskim szpitalem od prawie 40 lat. Obowiązki dyrektora zacznie pełnić od dnia 28 kwietnia 2020 roku i będzie kierował szpitalem do czasu rozstrzygnięcia konkursu na nowego dyrektora.