Powiat Stalowowolski najlepszy w województwie!

16. 06. 03

Dzień Samorządu Terytorialnego był okazją do uhonorowania najaktywniejszych samorządów w województwie podkarpackim. Powiat Stalowowolski otrzymał Podkarpacką Nagrodę Samorządową. Akt nadania m. in. z rąk Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla odebrał Starosta Stalowowolski Janusz Zarzeczny.

To już XVI edycja konkursu organizowanego przez Tygodnik Regionalny „Nowe Podkarpacie” oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego i Wojewody Podkarpackiego.

„Podkarpacka Nagroda Samorządowa” przyznawana jest przez jury najbardziej aktywnym gminom, miastom i powiatom. W tym roku kapituła konkursowa oceniała rok 2015 i plany na 2016 rok.

W konkursie z powiatów nominacje do nagrody głównej otrzymały: powiat dębicki, rzeszowski oraz stalowowolski. Decyzją komisji konkursowej główną nagrodę - Statuetkę Podkarpackiej Nagrody Samorządowej otrzymał Starosta Stalowowolski – Janusz Zarzeczny - „Tytuł najlepszego powiatu w województwie podkarpackim to dla nas ogromny zaszczyt i wyróżnienie, ale i zobowiązanie do dalszej pracy na rzecz naszej społeczności. Cieszymy się, że nasza praca i starania zostały zauważone i docenione”.

Uroczysta gala odbyła się w piątek 3 czerwca w Rzeszowie. Dzień Samorządu Terytorialnego był także okazją do uhonorowania najzdolniejszej młodzieży z całego województwa podkarpackiego. Z powiatu stalowowolskiego nagrodę otrzymał Michał Zając z Samorządowego Liceum Ogólnokształcącego w Stalowej Woli.