Sukces Zespołu „KIK” z Pysznicy

16. 09. 08

Na zakończenie wakacji Zespół Taneczny "KIK" działający w Domu Kultury w Pysznicy pod okiem instruktora pani Teresy Śwideckiej - Węglarz, wziął udział w XXIV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży “My – XXI wiek” w Bułgarii. W zmaganiach konkursowych, zarówno zespołowych jak i indywidualnych, dziewczęta odniosły ogromny sukces.

W festiwalu uczestniczyło kilkuset tancerzy i wokalistów z takich krajów jak: Bułgaria, Polska, Uzbekistan, Kazachstan, Malta i Litwa. W kategorii zespołowej "KIK" zajął I miejsce za układy taneczne pt. "Moje wspomnienia" i "Let me think about it" oraz II miejsce za prezentację "KIK TRIO" w składzie: Klaudia Kuraś, Natalia Gołąb i Alicja Sibiga, natomiast w kategorii indywidualnej Karolina Wasąg zdobyła III miejsce. Ponadto zespół otrzymał nagrodę za oryginalną choreografię, a pani Teresa Świdecka-Węglarz - za wysoki profesjonalizm.

Wyrazem uznania organizatorów dla Zespołu Tanecznego "KIK" jest również oficjalne zaroszenie do udziału w X Międzynarodowym Festiwalu Sztuki "Orfeusz w Italii”, który odbędzie się w przyszłym roku w Wenecji. Udział w festiwalu przypieczętowany tak znaczącymi sukcesami to dla zespołu wzbogacenie o nowe doświadczenia sceniczne, a dla Powiatu Stalowowolskiego oraz Gminy Pysznica międzynarodowa promocja bogactwa kulturowego regionu.